PROJEKT „Program wsparcia kobiet migrantek doświadczających przemocy ze względu na płeć”

O projekcie

Kochani, rozpoczynamy nowy projekt wsparcia kobiet migrantek doświadczających przemocy ze względu na płeć. Temat nie jest łatwy, jednakże mamy zamiar go udźwignąć.

W ramach projektu dla beneficjentek Fundacji już dostępne są bezpłatne usługi specjalistycznego doradztwa prawnego, doradztwa psychologicznego oraz doradztwa integracyjnego.

Żeby skorzystać się z pomocy, wystarczy napisać na maria@fds.org.pl lub zadzwonić (pn-pt, 10.00-18.00) na 736 380 203

Dodatkowo zaplanowaliśmy szereg otwartych bezpłatnych warsztatów i treningów (o nich będziemy informować na bieżąco), które pomogą uczestniczkom zwiększyć poziom świadomości swoich praw oraz sposobów wsparcia w sytuacji uwikłania w przemoc.

Opracowaliśmy również cykl szkoleń o migranckim kontekście przemocy ze względu na płeć dla pracowników innych organizacji i instytucji. Nasze szkolenia pomogą poznać więcej aspektów pracy z cudzoziemcami, aby jeszcze lepiej dopasować ofertę swoich usług do ich potrzeb. Zgłaszać zapotrzebowania na szkolenia można na nina@fds.org.pl oraz 728 852 088

Za niedługo powstanie odświeżona baza instytucji (tzw. mapping), które już wspierają lub są gotowe wspierać migrantów na mapie Warszawy, co dodatkowo wzmocni relacje i sieciowość opracowaną w ramach naszego programu.

Zwracamy uwagę, że projekt pt. „Program wsparcia kobiet migrantek doświadczających przemocy ze względu na płeć” jest realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG i będzie trwał w ciągu 15 miesięcy.