Dnia 25 listopada rozpoczyna się Kampania Przeciw Przemocy ze względu na Płeć, mającej na celu zlikwidowanie przemocy ze względu na płeć na poziomie lokalnym, państwowym i międzynarodowym. Kampania potrwa do 10 grudnia.
Fundacja dla Somalii włącza się w działania informacyjne mające na celu zwiększenie świadomości wśród publiczności oraz rodzin migranckich mieszkających w Polsce o tym, jak można przeciwdziałać przemocy domowej oraz ze względu na płeć.
Zachęcamy do włączania się w nasze aktywne działania i nie pozostawać obojętnymi wobec przemocy, która może mieć miejsce obok nas.
W te 10 dni kampanii przygotowaliśmy dla Was następujące aktywności:
- Warsztaty samoobrony aikido dla kobiet.
Czy czujesz się bezbronnie? Nie czujesz się bezpiecznie na ulicy czy w domu?
Czy doświadczasz przemocy w rodzinie? Chciałabyś się nauczyć samoobrony na przyszłość?
PRZEJMUJEMY MOC!!
To czas, żebyś się nauczyła samoobrony i pewności siebie w dbaniu o swoje bezpieczeństwo, aby zadbać o siebie teraz i w przyszłości.
Razem z Warszawskim Centrum Aikido organizujemy warsztaty samoobrony dla kobiet, gdzie nauczysz się podstawowych technik samoobrony i wzmocnisz umiejętności i pewność siebie w sytuacji zagrożenia.
Będzie to 6-godzinny warsztat, który odbędzie się w styczniu lub lutym 2020.*
Kliknij w poniższy link i zapisz się na warsztaty. Skontaktujemy się z Tobą i prześlemy więcej informacji.
Wejdź na stronę naszego Warszawskiego Centrum Aikido aby się o Nich więcej dowiedzieć: www.aikido.warszawa.pl
* Z powodu pandemii, daty kursy mogę zostać przesunięte na inny termin ale zapisz się dzisiaj na listę zainteresowanych i będziemy się z Tobą kontaktować w sprawie terminów i środków bezpieczeństwa.
W tym roku, ze względów bezpieczeństwa, dołącz się do naszej kampanii, aby podnieść swój głos i powiedzieć: „Przejmij Moc”!
Kobiety często doświadczają przemoc ze względu na płeć przez całe życie! Nadszedł czas, aby uzyskać pomoc i wsparcie potrzebne dla tych, kto jest w potrzebie!
Jeśli chcesz być częścią tego ruchu i wykazać swoją solidarność w walce z przemocą ze względu na płeć oraz wszelkimi formami przemocy domowej, zrób selfie z maską lub bez albo zdjęcie dowolnego przedmiotu w kolorze pomarańczowym (może to być szalik, spodnie, koszulkę, perukę, szminkę, czapkę) lub po prostu pomaluj dłoń na pomarańczowo i zrób zdjęcie jak na poniższych zdjęciach.
Możesz także umieścić hasło z hashtagami na banerze / papierze / kartonie / ekranie . Pamiętaj o naszych tegorocznych hasłach #enoughisenough oraz #przejmijmoc . Udostępnij je w mediach społecznościowych. Nie zapomnij udostępnić go na naszych stronach na Facebooku lub Instagramie. Jeśli chcesz, aby Twoje zdjęcie zostało udostępnione innym osobom, możesz również wysłać swoje zdjęcia na adres biuro@fds.org.pl
Możesz zachęcić inne osoby do zrobienia zdjęć i podać kampanię i hashtagi w świat swoich znajomych!
- Możesz też posłuchać naszych specjalnych podcastów, przygotowanych przez Prezesa Fundacji dla Somalii Elmiego Abdiego
oraz Ekspertkę Ninę Mocior
Dzielą się z nami swoimi przemyśleniami na temat wsparcia migrantów i migrantek, doświadczających
- Gdy znasz kogoś, kto potrzebuje pomocy i konsultacji, bo doświadcza przemocy w rodzinie migranckiej, to koniecznie podawaj nasze kontakty albo pisz do nas. Odezwiemy się i pomożemy. Udzielamy porad prawnych oraz konsultację z psychologiem wszystkim migrantom i migrantkom w Polsce.